BU SEFER DERSİMİZDE BAKIN KİMLER VAR :)

4.sınıf İngilizce dersi  etkinliklerimizden yeniden merhaba🙂 Normalde yeni ünitemiz iki hafta sonra tamamlanacak ama biz bugün sınıfta o kadar çok eğlendik ki sıcağı sıcağına sizlerle paylaşmak istedik enerjimizi..

 “Clothes” (Kıyafetler) ünitemizin kahramanları hepinizin yakından tanıdığı Bugs Bunny ve Lola Bunny..Biz onları bugün giydirerek harika bir havuç  partisine hazırladık çocuklarımla beraber🙂

Bu müthiş enerjinin sahipleri Onlar olduğuna göre bu sefer Onlar anlatacaklar size neler yaptıklarını🙂

Hazırlıkları yapabilmek,Bugs ve Lola’yı giydirebilmek için dolabımızdaki kıyafetlerin isimlerini öğrendik ve onları çamaşır ipine astık.

Öğrendiğimiz kıyafetlerin isimlerinin yazılı olduğu çubukları alarak çamaşır ipinden o kıyafetleri bulduk ve cümleler kurduk.

 

Kıyafetlerin renklerini de hatırlamamız gerekiyordu ki doğru kıyafetleri giydirebilelim.Renkleri isimleriyle eşleştirerek tekrar ettik..Bir de üstüne renk toplarının dönüp dönüp düştüğü oyunu da oynadık,artık hazırdık.

Grup çalışması yapmak için sayıları da hatırlayacağımız büyük numaralarla ayrıldık birbirimizden.

Grup arkadaşlarımızla bizim için hazırlanmış paragrafları okuyarak Bugs ve Lola Bunny’e doğru kıyafetleri giydirmeye çalıştık ve galiba başardık.Artık havuç partisine hazırlar🙂

                                  

 

 

Nihan Teacher der ki..

“Öğrencilerimin oynayarak,yaparak ve yaşayarak öğrendiklerini görmek,onlardan güzel geri bildirimler almak  inanın müthiş bir duygu..Herşeyi bir kenara bırakın..yüzlerindeki o çocuk heyecanları,gülümsemeleri,masumiyetleri,neşeleri için tüm yorgunluklara değer..iyi ki varlar :)”

 

 Bir sonraki dersimizle yine sizlerle olacağız..sevgiyle kalın🙂

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s